Väikelaen – Kiire alternatiiv pankadele

Väikelaen on lihtne ja mugav alternatiiv, mis aitab tasuda ootamatuid väljaminekuid. Saada taotlus kohe ja saa laen kätte minutitega. Laenusaajal peavad olema kehtiv kodakondsus või alaline elukoht Eestis, olema vähemalt 18-aastane füüsiline isik, saama vähemalt 600 € kuus netosissetulekut, ja puuduvad kehtivad maksehäired.

Turul on suur valik finantsteenuseid, mis pakuvad paindlikkust rahaliste vajaduste rahuldamisel. Eelkõige on laenud ilma konto väljavõtteta tänuväärne alternatiiv neile, kes otsivad kiirelt finantsabi ortuue varustamata tõendusi regulaarse sissetuleku kohta pangakonto väljavõtetega. See võimalus sobib hästi inimestele, kes väärtustavad oma aega ja diskreetsust, pakkudes neile võimalust raha laenata ilma liigsete formaalsusteta.

 • Väikelaen on kiire ja mugav alternatiiv pankadele, mis aitab tasuda ootamatute väljaminekute korral.
 • Laenu saab taotleda kohe ning laen on võimalik kätte saada minutitega.
 • Laenu saamiseks peab laenusaajal olema kehtiv kodakondsus või alaline elukoht Eestis, olema vähemalt 18-aastane füüsiline isik, saama vähemalt 600 € kuus netosissetulekut ning puuduvad kehtivad maksehäired.

Väikelaen ilma tagatiseta

Väikelaen ilma tagatiseta on hea võimalus, kui vajate rahalist tuge, kuid ei soovi panka tagatisvara esitada. Seda tüüpi laenu korral ei ole vaja näidata mingit vara tagatiseks, sest laenuvõtja krediidivõimekus hinnatakse põhjalikult. Laenuandja teeb otsuse laenutaotluse rahuldamise kohta hindamise käigus, võttes arvesse taotleja sissetulekuid, üldist finantsseisundit ja krediidiajalugu.

Väikelaen ilma tagatiseta võimaldab teil laenata summasid vahemikus 500 kuni 10 000 eurot. Tagasimakse tähtaeg on tavaliselt lühike, enamasti mõne kuu jooksul, kuid see võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast. Laenu võttes on oluline arvestada, et intressimäär võib olla kõrgem kui tagatisega laenu puhul, kuna laenuandjal on suurem risk.

Olulised punktid väikelaenu ilma tagatiseta:

 • Laenusumma vahemik 500 kuni 10 000 eurot
 • Lühike tagasimakse tähtaeg
 • Põhjalik krediidivõime hindamine
 • Kõrgem intressimäär võrreldes tagatisega laenudega

“Väikelaen ilma tagatiseta võimaldab teil saada vajalikku rahalist toetust ilma, et peaksite esitama tagatiseks vara. Seda tüüpi laen annab paindlikkuse ja mugavuse, kuid enne laenu võtmist peaksite põhjalikult uurima laenu tingimusi ja tagasimaksevõimalusi.”

Laenuandja Laenusumma Intressimäär Tagasimakse tähtaeg
Pank A 500-5000€ 10% 6 kuud
Pank B 1000-10000€ 12% 12 kuud
Pank C 2000-8000€ 8% 3 kuud

Väikelaen ilma konto väljavõtteta

Väikelaenu saab taotleda ka ilma pangakonto väljavõtteta. Selleks peab laenuvõtja andma loa teha e-MTA kaudu automaatne päring tema sissetulekute kohta. Pangakonto väljavõtteta laenamine on võimalik tingimusel, et laenuvõtja annab loa teha e-MTA kaudu automaatse päringu. Nõusoleku e-MTA kaudu info hankimiseks saab anda laenutaotluse esitamise käigus.

Kasulik info:

 • Laen ilma pangakonto väljavõtteta on võimalik, kui annate loa teha e-MTA kaudu automaatne päring sissetulekute kohta.
 • Info hankimiseks tuleb anda nõusolek laenutaotluse esitamise käigus.
 • Pangakonto väljavõtteta laen võib olla hea valik neile, kes soovivad taotleda kiiret väikelaenu ilma lisadokumente esitamata.

“Väikelaen ilma konto väljavõtteta võimaldab kiiret taotlemist ja paindlikkust laenuraha kasutamisel. Sissetulekute kontrollimine e-MTA kaudu aitab tagada, et laenuvõtja vastab laenuvõtmise tingimustele, ilma et oleks vaja esitada pangakonto väljavõtet.”

Laenuandja Laenusumma Intressimäär Tagasimakse tähtaeg
Pangalaen 500 € – 5 000 € Alates 9,9% 3 – 72 kuud
Kiirlaen 100 € – 1 000 € Alates 10% 30 päeva
Laen24 50 € – 10 000 € Alates 8,9% 12 – 84 kuud

Väikelaenu tüüpnäide

Ühe tüüpnäite kohaselt võib väikelaenu krediidi kulukuse määr olla 49,99% aastas. See tähendab, et kui võtad laenu 500 eurot, lepinguperiood on 30 kuud ning intressimäär aastas on 40,66%, siis tagasimaksete summa on 831,60 eurot, jagatuna 30 tagasimaksega. Kogusumma, mida tarbija peab maksma, on aga 876,60 eurot.

See tüüpnäide võimaldab võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ning saada ülevaade, millised võivad olla laenutingimused ja kulud väikelaenu võtmisel. Oluline on meeles pidada, et tegelikud tingimused võivad erineda vastavalt laenuandjast ning krediidikulukuse määr võib olla erinev. Seetõttu on oluline võrrelda erinevaid pakkumisi ning valida endale sobivaim lahendus.

Laenu võrdlus näitena

Laenusumma Lepingu periood Intressimäär aastas Lepingu tasu Tagasimaksete summa Kogusumma
500 € 30 kuud 40,66% 45 € 831,60 € 876,60 €

Selle näite põhjal võib järeldada, et väikelaenu võtmisel on oluline arvestada mitmete teguritega, sealhulgas laenusumma, lepingu periood, intressimäär, lepingutasu, tagasimaksete summa ja kogusumma. Võrdlemine aitab leida sobivaima pakkumise ning tagada, et laenu võtmisel jääb maksekoormus rahaliselt jätkusuutlikuks.

Väikelaenu tagastamine enne tähtaega

Väikelaen on võimalik tagastada enne tähtaega, kui soovid seda teha. Selleks tuleb siseneda kasutajakeskkonda ja valida menüüst “Minu kohustused” ning seejärel “Ennetähtaegne tagastamine”. Laenuennetähtaegse tagastamisega võid säästa intressikulusid ning vabaneda laenumaksetest varem. Tagasimaksete arv sõltub sellest, kui palju oled juba laenumakseid teinud ning millal soovid laenu täielikult tagasi maksta.

Tasuta saab laenulepingust taganeda kuni 14 päeva pärast lepingu sõlmimist. Kui oled laenulepingu sõlminud, kuid mõtled ümber, võid esitada taganemisavalduse laenuandjale. Taganemisavalduse koostamiseks logi sisse kasutajakeskkonda ja vali menüüst “Taganemine”. Tasuta taganemisel tuleb tähele panna, et pead laenusumma tagastama täies ulatuses laenuandjale.

Ennetähtaegse lõpetamise või tasuta taganemisega seotud täpsemad tingimused võivad erineda sõltuvalt laenuandjast ja konkreetsest laenulepingust. Enne ennetähtaegset tagastamist või tasuta taganemist soovitatakse tutvuda laenulepingus olevate tingimustega ning vajadusel konsulteerida laenuandjaga, et selgitada välja täpsemad tingimused ja võimalikud lisakulud.

Erandolukorrad Ennetähtaegse tagastamise tasud
Tavaolukord 0 €
Tasuta taganemine (kuni 14 päeva pärast lepingu sõlmimist) 0 €
Kui sõlmitud lepingu summa on tagastatud 0 €

Maksepuhkuse tingimused

Maksepuhkus on kokkuleppeline periood, mille jooksul on laenumakseid võimalik vähendada. See on ajutine meetmek, mis on mõeldud laenuvõtjatele, kes seisavad silmitsi raskustega oma rahalises olukorras. Maksepuhkuse ajal saab laenuvõtja ajutiselt vähendada oma kohustuste täitmist või isegi peatada maksete tegemist. See võib anda puhkust rahaliste kohustuste täitmisel ning anda võimaluse paremini hakkama saada ajutiselt keerulistel aegadel.

Maksepuhkuse perioodi maksimaalne pikkus on 6 kuud. See võimaldab laenuvõtjal leevendada hetkelist majanduslikku survet ja keskenduda oma rahalise olukorra parandamisele. Laenuvõtjal tuleb enne maksepuhkuse taotlemist võtta ühendust laenuandja või krediidihalduse osakonnaga ning kooskõlastada üksikasjad ja tingimused.

Maksepuhkus on mõeldud ajutiseks meetmeks ning võib olla kasulik olukordades, kus laenuvõtjal tekib äkitselt ootamatu majanduslik kitsikus. Oluline on märkida, et maksepuhkuse ajal võivad laenule rakenduda täiendavad intressid või muud tingimused, seega tuleb enne maksepuhkuse taotlemist tutvuda kõigi tingimustega, et teha teadlik otsus.

Maksepuhkuse eelised:

 • Annab laenuvõtjale ajutise leevenduse majanduslikust stressist
 • Võimaldab keskenduda rahalise olukorra parandamisele
 • Pakub paindlikkust laenumaksete ajutisel vähendamisel või peatamisel
 • Aitab ennetada maksehäireid ja võlgnevuse teket

“Pinged majanduslikus olukorras võivad tekkida ootamatult ning maksepuhkuse võimalus annab laenuvõtjatele ajutise hingamisruumi ning võimaluse oma rahalisi võimalusi parandada.” – Eesti Finantsasutuste Liit

Maksepuhkuse tingimused tabelina:

Tingimus Detailid
Maksepuhkuse periood Kuni 6 kuud
Maksepuhkuse taotlemine Võta ühendust laenuandja või krediidihalduse osakonnaga
Lisatingimused Enne maksepuhkuse taotlemist tutvu laenuandja tingimustega

Maksepuhkus on oluline võimalus, mis pakub laenuvõtjale ajutist leevendust majanduslike raskuste korral. See võimaldab saada parema ülevaate oma rahalistest võimalustest ning keskenduda võlgade tasumisele ilma täiendavate raskusteta. Enne maksepuhkuse taotlemist võta alati ühendust laenuandjaga, et tutvuda tingimustega ja teha informeeritud otsus.

Mida teha, kui on tekkinud makseraskused?

Kui oled leidnud end olukorrast, kus laenumaksete tasumine muutub raskendatuks, on oluline võtta meetmeid, et vältida tõsisemaid tagajärgi. Makseraskuste korral on mitmeid lahendusi, mida saad rakendada.

Kõigepealt võid taotleda maksepuhkust või laenulepingu restruktureerimist. Maksepuhkus võimaldab sul ajutiselt vähendada laenumaksete suurust või peatada nende tasumise teatud perioodiks. Laenulepingu restruktureerimine aga võimaldab muuta laenutingimusi, näiteks pikendada tagasimakseperioodi või muuta maksegraafikut paindlikumaks. Sellised meetmed aitavad sul oma rahalisi kohustusi paremini hallata ja ajutisest raskusest välja tulla.

Kui oled makseraskustega silmitsi ja vajad nõuandeid või abi, võta ühendust laenuandja krediidihalduse osakonnaga. Nemad saavad sulle pakkuda konkreetseid lahendusi vastavalt sinu olukorrale ja võimalustele. Oluline on suhelda avatult ja ausalt ning leida koos parim võimalik väljund keerulisest olukorrast.

Krediidihalduse osakonnaga ühendust võtmine

 1. Kontakti saamiseks otsi üles laenuandja kodulehekülg.
 2. Leia krediidihalduse osakonna kontaktandmed ning võta nendega ühendust.
 3. Selgita oma olukorda, räägi avameelselt oma makseraskustest ning küsi nõu, millised võimalused sulle pakutakse.
 4. Küsi üle, millised dokumendid või tõendid on vaja esitada ning millised on järgmised sammud, mida pead astuma.
 5. Järgi krediidihalduse osakonna antud juhiseid ning täida oma kohustused vastavalt kokkuleppele.

Makseraskused võivad tabada meid ootamatult, kuid oluline on meeles pidada, et sul ei ole olukorraga üksi võidelda. Laenuandja on valmis sind aitama ning koos leiate lahenduse, mis sobib just sulle.

Laenuvõrdlus – Leidke endale parim väikelaen

Väikelaenude võrdlus on oluline samm, et leida endale parim pakkumine vastavalt oma finantsvajadustele. Intressimäärad, laenusummad ja tagasimaksetähtajad võivad erineda sõltuvalt laenuandjast ning seetõttu on oluline võrrelda erinevaid tingimusi. Laenuvõrdlus aitab selgitada välja kõige sobivamad ja soodsamad tingimused, mis vastavad teie vajadustele ja võimalustele.

Tabelis allpool on toodud näidisvõrdlus erinevate laenuandjate pakkumiste kohta. See võimaldab teil saada ülevaate intressimääradest, laenusummast ja tagasimakseperioodist. Täpsemat teavet saate iga laenuandja kohta, külastades nende veebisaiti või võttes otse ühendust nende klienditeenindusega.

Olge laenu võttes vastutustundlik ja pidage meeles, et väikelaen on finantskohustus, mille tuleb õigeaegselt tagasi maksta. Enne lõpliku otsuse tegemist kaaluge hoolikalt oma eelarvet ja tagasimaksevõimekust. Väikelaen võib olla kasulik vahend ootamatute väljaminekute katmiseks või finantsolukorra parandamiseks, kuid olge alati teadlik laenutingimustest ja pidage silmas oma finantsolukorda.

Laenuandja Intressimäär Laenusumma Tagasimakseperiood
Tähtvere Pank 6% 500€ – 5 000€ 6 kuud – 2 aastat
LaenuExpress 7% 500€ – 10 000€ 1 aasta – 5 aastat
Laenude OÜ 8% 1 000€ – 15 000€ 1 aasta – 7 aastat

Kokkuvõttes on väikelaenude võrdlus oluline samm parima pakkumise leidmiseks. Arvestage hoolikalt intressimääradega, laenusummaga ja tagasimaksetähtaegadega ning valige endale sobivaim laenuandja. Ärge unustage olla vastutustundlik laenusaaja ja tagada, et suudate laenu õigeaegselt tagasi maksta.

Kuidas leida sobiv väikelaen?

Laenu võtmisel on oluline leida endale sobiv väikelaen, mis vastab sinu vajadustele ja võimalustele. Siin on mõned olulised sammud, mida järgida väikelaenu valimisel:

Hinda oma vajadusi ja võimeid

Enne laenu taotlemist tee endale selgeks, kui suurt laenusummat sa vajad ja kui pikaks ajaks sa laenu võtaksid. Arvesta ka oma igakuiste sissetulekutega ning veendu, et suudad laenumakseid õigeaegselt tasuda. Mõtle läbi ka laenu tagasimaksetähtaja ja intressimäära suurus ning kaalu, kas need tingimused on sinu jaoks vastuvõetavad.

Võrdle erinevaid laenupakkujaid

Laenuvõrdlus on oluline, et leida endale parim pakkumine. Võrdle erinevate laenuandjate tingimusi, nagu intressimäärad, tagasimakseperioodid ja laenusummad. Kasuta selleks laenukalkulaatorit või võrdlustabelit, et saada ülevaade erinevate laenupakkumiste kohta. Pööra tähelepanu ka laenuandja mainele ja usaldusväärsusele ning loe läbi ka klientide tagasisidet.

Tutvu laenulepingu tingimustega

Enne laenu võtmist loe hoolikalt läbi laenulepingu tingimused. Veendu, et mõistad kõiki lepingus sätestatud tingimusi, sealhulgas intressimäära, tagasimakseperioodi ja võimalikke lisakulusid. Kui sul on küsimusi, ära karda küsida laenuandjalt täiendavat selgitust. Oluline on olla täielikult teadlik oma kohustustest enne laenu võtmist.

Leia sobivaim väikelaen

Laenuandja Intressimäär Laenusumma Tagasimakseperiood
Laenuandja A 12% 500€ – 5 000€ 12 kuud – 60 kuud
Laenuandja B 15% 1 000€ – 10 000€ 12 kuud – 72 kuud
Laenuandja C 10% 500€ – 3 000€ 6 kuud – 36 kuud

Ülaltoodud laenupakkumiste tabel on vaid näide erinevate laenuandjate tingimustest. Võrdle erinevaid pakkumisi ja leia endale sobivaim väikelaen vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Soodne väikelaen ilma tagatiste ja käendajateta

Soodne väikelaen on suurepärane võimalus saada lisaraha kiiresti ilma tagatiste ja käendajateta. Need laenud on suunatud neile, kes vajavad kiiret rahalist tuge, kuid ei saa panna vara tagatiseks ega leida käendajat. Soodne väikelaen võib olla ideaalne lahendus ootamatute väljaminekute korral või kui teie sissetulekud ei kata mõne olulise projekti, näiteks kodu remondi või reisi, maksumust.

Ilma tagatisteta ja käendajateta väikelaenude puhul on võimalik laenata summasid vastavalt teie vajadustele, olenevalt laenuandjast. Laenuperiood võib samuti varieeruda sõltuvalt laenuandjast. Enne soodsa väikelaenu võtmist peaksite kindlasti hoolikalt uurima intressimäärasid ja tagasimaksetingimusi, et tagada, et saate laenu tagasi maksta vastavalt lepingus sätestatud tingimustele.

“Soodne väikelaen on võimalik võtta ilma tagatiste ja käendajateta.”

Olge siiski ettevaatlik intressimäära suhtes, sest mõnel juhul võib see olla kõrgem kui tavaliste laenude puhul. Veenduge, et saate hinnata oma tagasimaksevõimet ja teha kindlaks, et saate laenu õigeaegselt tagasi maksta. Nii saate vältida maksehäireid ja rahalisi raskusi tulevikus.

Soodne väikelaen ilma tagatiste ja käendajateta

Laenuandja Intressimäär Laenusumma Tagasimakseperiood
Pank A 12% 5000 € 12 kuud
Pank B 10% 3000 € 24 kuud
Pank C 15% 8000 € 36 kuud

Soodne väikelaen ilma tagatiste ja käendajateta on suurepärane võimalus kiireks rahaliseks abiks ilma pikaajaliste kohustusteta. Tutvuge erinevate laenuandjate pakkumistega, võrrelge intressimäärasid, laenusummasid ja tagasimakseperioode ning leidke endale sobivaim laenupakkumine.

Väikelaenude võrdlus 2023

Aasta 2023 on saabunud ja see on hea aeg võrrelda erinevaid väikelaenude pakkumisi. Laenu võtmine on oluline otsus ning õige valiku tegemiseks on oluline teada, millised tingimused ja võimalused erinevatel laenuandjatel on.

Alljärgnevas tabelis on välja toodud mõned olulised näitajad, mida võrdlemiseks kasutada. Tabelis on esitatud intressimäärad, maksimaalne laenusumma ja tagasimakseperioodid erinevate laenuandjate poolt. Võrdlus aitab välja selgitada, milline laenuandja pakub parimat tehingut vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Laenuandja Intressimäär Maksimaalne laenusumma Tagasimakseperiood
Laenuandja X 8% 5000€ 1-5 aastat
Laenuandja Y 10% 10 000€ 2-7 aastat
Laenuandja Z 12% 15 000€ 3-10 aastat

Laenu võrdlemine aitab leida sobivaima pakkumise ning säästa aega ja raha. Oluline on arvestada krediidikulukuse määra, intressimäära ja tagasimaksete suurust. Väikelaenu võrdlus 2023 annab hea ülevaate erinevate laenuandjate tingimustest ning aitab teha informeeritud otsuse, valides endale sobivaima laenu.

Järeldus

Väikelaen on kiire ja mugav alternatiiv pankadele, mis võimaldab tasuda ootamatuid väljaminekuid.

Laenu saamiseks on vaja kehtivat kodakondsust või alalist elukohta Eestis, ning vastata teatud tingimustele, nagu vähemalt 18-aastane olemine ja vähemalt 600 € kuus netosissetulek.

Enne laenu võtmist on oluline võrrelda erinevaid laenuandjate pakkumisi, sealhulgas intressimäärasid, tagasimaksetähtaegu ja muid tingimusi.

Olge vastutustundlik ja tagage laenumaksete õigeaegne tasumine, et vältida maksehäireid ja rahalisi raskusi.

KKK

Mis on väikelaen?

Väikelaen on lihtne ja mugav alternatiiv, mis aitab tasuda ootamatuid väljaminekuid.

Mida peab laenusaaja täitma, et taotleda väikelaenu?

Laenusaajal peavad olema kehtiv kodakondsus või alaline elukoht Eestis, olema vähemalt 18-aastane füüsiline isik, saama vähemalt 600 € kuus netosissetulekut, ja puuduvad kehtivad maksehäired.

Mis on väikelaen ilma tagatiseta?

Väikelaen ilma tagatiseta võimaldab laenu taotleda ilma, et peaksid esitama mingit vara tagatiseks.

Milline võib olla väikelaenu summa ja tagasimakse tähtaeg?

Laenusumma võib olla vahemikus 500 kuni 10 000 eurot, ja tagasimakse tähtaeg on tavaliselt lühike, enamasti mõne kuu jooksul.

Kas väikelaenu saab taotleda ilma pangakonto väljavõtteta?

Jah, väikelaenu saab taotleda ka ilma pangakonto väljavõtteta, tingimusel et laenuvõtja annab loa teha e-MTA kaudu automaatse päringu tema sissetulekute kohta.

Mis on väikelaenu ennetähtaegse tagastamise võimalus?

Laenu ennetähtaegseks tagastamiseks tuleb siseneda kasutajakeskkonda ja valida menüüst “Minu kohustused” ja seejärel “Ennetähtaegne tagastamine”.

Kas väikelaenu saab tasuta taganeda?

Jah, tasuta saab laenulepingust taganeda kuni 14 päeva pärast laenulepingu sõlmimist.

Mida teha, kui tekivad makseraskused?

Kui laenusaajal tekivad makseraskused, on võimalik taotleda maksepuhkust või laenulepingu restruktureerimist.

Kuidas leida sobiv väikelaen?

Sobiva väikelaenu leidmine nõuab kaalumist ja võrdlemist erinevate laenupakkujate vahel. Kasuta laenukalkulaatorit ja laenuvõrdlust, et leida endale sobivaim väikelaen.

Mis on soodne väikelaen ilma tagatiste ja käendajateta?

Soodne väikelaen on võimalik võtta ilma tagatiste ja käendajateta, tingimusel et suudad laenu tagasi maksta vastavalt lepingus sätestatud tingimustele.

Kuidas toimub väikelaenude võrdlus?

Väikelaenude võrdlus aitab leida soodsaima tagatiseta laenu. Kasuta laenukalkulaatorit ja võrdle erinevate laenuandjate pakkumisi.

Kas väikelaen on kiire alternatiiv pankadele?

Jah, väikelaen on kiire ja mugav alternatiiv pankadele. Võrreldes erinevaid laenuandjate pakkumisi, saab leida parima väikelaenu vastavalt enda vajadustele ja võimalustele.