Laenud tagatiseta

Tagatiseta laen on laen, mida saab taotleda ilma isiklikku vara pantimata. See on sobilik väiksemate laenusummade jaoks ning on reeglina riskivabam kui tagatisega laen. Tagatiseta laenu saab taotleda ka internetis, mis teeb selle protsessi kiiremaks ja mugavamaks. Laenusummad jäävad vahemikku 300 – 15 000 eurot ning sealhulgas on ka sihtotstarbelised laenud nagu remondilaen, reisilaen ja autolaen.

Lisaks eelpool mainitud tagatiseta võimalustele valiku osas, toob turg esile teisi rahalist planeerimist puudutavaid lahendusi, näiteks väikelaen. Väikelaen aitab katta ootamatuid kulusid või finantseerimį vajadusi üsna paindlike tagasimakse tingimustega, muutes selle suurepäraseks valikuks neile, kes otsivad finantsabi ilma mitmeaastase pühendumuseta.

Põhilised järeldused:

 • Tagatiseta laen on laen ilma isikliku vara pantimiseta.
 • Sobib väiksemate laenusummade jaoks ning on riskivabam kui tagatisega laen.
 • Laenu saab taotleda internetis, mis muudab protsessi kiiremaks ja mugavamaks.
 • Laenusummad ulatuvad vahemikku 300 – 15 000 eurot ning hõlmavad erinevaid sihtotstarbelisi laene.

Miks eelistada tagatiseta laenu?

Tagatiseta laen on eelistatud võimalus, kui vajate väiksemat laenusummat ja ei soovi isiklikku vara pantida. See pakub paindlikkust ja mugavust, kuna laenu saab taotleda internetis ning vastus laenutaotlusele saabub kiiresti. Kuigi intressimäär võib olla veidi kõrgem kui tagatisega laenudel, ei pea te muretsema vara kaotamise pärast.

Tagatiseta laenud sobivad hästi väiksemate kulutuste jaoks, nagu ootamatud arvete tasumine, remonttööd või lühiajaline rahaline tugi. Teil ei ole vaja panna oma kodu, autot või muud vara tagatisena, vaid saate laenu ainult oma sissetuleku põhjal.

Kiire ja lihtne taotlusprotsess

Tagatiseta laenu taotlemine on lihtne ja kiire. Enamik laenuandjaid võimaldab teil esitada taotluse online-vormi kaudu, kus peate sisestama oma isiklikud andmed, sissetuleku teabe ja soovitud laenusumma. Taotlus vaadatakse üle lühikese aja jooksul ning positiivse otsuse korral saate raha oma pangakontole.

Tagatiseta laenu eeliseks on ka see, et saate seda kasutada oma äranägemise järgi. Te ei pea esitama aruandeid selle kohta, kuidas te raha kasutate, nii et see annab teile vabaduse teha oma kulutuste osas iseseisev otsus.

Tagatiseta laen Tagatisega laen
Laenu summad Väiksemad summad, alates 300 eurost Suuremad summad, alates 5000 eurost
Intressimäär Kõrgem intressimäär võrreldes tagatisega laenudega Madalam intressimäär, kuna tagatiseks on vara
Laenuperiood Lühem laenuperiood, tavaliselt kuni 5 aastat Pikem laenuperiood, kuni 20 aastat
Tagatis Ei ole vaja panna isiklikku vara tagatisena Tuleb panna tagatiseks näiteks kinnisvara või sõiduk

Tagatiseta laenu taotlemine

Tagatiseta laenu saab mugavalt taotleda interneti kaudu, mis muudab protsessi kiireks ja lihtsaks. Laenutaotluse täitmiseks tuleb külastada laenuandja veebilehte ning avada laenutaotluse vorm. Vormis tuleb sisestada isiklikud andmed, nagu nimi, isikukood ja kontaktandmed. Lisaks võidakse küsida ka sissetuleku ja tööandja kohta teavet. Kõik need andmed on vajalikud laenuandja poolt tehtava taotluse hindamiseks.

Pärast taotluse täitmist tuleb see saata laenuandjale, kasutades veebivormis olevat nuppu “Saada” või “Esita taotlus”. Mõned laenuandjad võivad nõuda ka täiendavate dokumentide esitamist, nagu pangakonto väljavõte või sissetuleku tõend. Kui taotlus on saadetud, tuleb oodata vastust. Enamik laenuandjaid annab vastuse laenutaotlusele mõne minuti jooksul. Kui taotlus on heaks kiidetud, võidakse raha kanda kontole juba järgmise tööpäeva jooksul.

Tagatiseta laenu taotlemisel on oluline järgida laenuandja määratud tingimusi ning esitada korrektsed andmed. Veendu, et oled tutvunud laenulepingu tingimustega ning mõista oma kohustusi, sealhulgas intressimäära, tagasimakseperioodi ja võimalikke lisatasusid. Kui kõik tingimused on täidetud, saab tagatiseta laenu taotlemine olla sujuv ja kiire protsess, mis võimaldab sul saada vajalikku rahalist tuge õigeaegselt.

Tagatiseta laenu pakkujad Eestis

Eestis on mitmeid tagatiseta laenu pakkujaid, kes pakuvad erinevaid laenusummasid ja laenutingimusi. Alljärgnevalt toon välja mõned tuntumad tagatiseta laenu pakkujad ning nende peamised omadused:

Credit24

 • Laenusummad: 50 – 10 000 eurot
 • Laenuperioodid: 3-60 kuud
 • Laenu taotlemine: kiire ja mugav online taotlusprotsess
 • Eelised: paindlikud laenutingimused, vastus laenutaotlusele mõne minutiga

Bondora

 • Laenusummad: 500 – 10 000 eurot
 • Laenuperioodid: 3-60 kuud
 • Laenu taotlemine: online taotlus, kiire vastus laenutaotlusele
 • Eelised: mitmekülgne laenutoodete valik, investeerimisvõimalused

Ferratum

 • Laenusummad: 50 – 1 000 eurot
 • Laenuperioodid: 30 päeva
 • Laenu taotlemine: kiire ja mugav online taotlusprotsess
 • Eelised: laenu saab taotleda ilma tagatiseta, laenusumma saab kätte mõne tunniga

Kreditex Ühisraha

 • Laenusummad: 300 – 10 000 eurot
 • Laenuperioodid: 3-60 kuud
 • Laenu taotlemine: online taotlus, kiire vastus laenutaotlusele
 • Eelised: laen ilma tagatiseta, laenusumma saab kätte mõne päeva jooksul

Need on vaid mõned näited tagatiseta laenu pakkujatest Eestis. Iga laenuandja pakub erinevaid tingimusi ning seetõttu on oluline uurida ja võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida endale parim tagatiseta laen.

Mis on tagatiseta laen?

Tagatiseta laen on laen, mille puhul pole vaja panna isiklikku vara tagatiseks. See tähendab, et laenu saamiseks ei pea pantima näiteks kinnisvara, sõiduki või muud vara. Tagatiseta laenu puhul hindab laenuandja peamiselt taotleja sissetulekut ja maksevõimet. Laenusummad võivad varieeruda olenevalt laenuandjast ning sõltuvalt taotleja finantsseisundist. Samuti võivad erineda ka laenu intressimäärad ja tagasimakseperioodid.

Laenuandja määrab laenusumma ja laenu tingimused vastavalt taotleja isiklikule olukorrale ja riskihinnangule. Kuna tagatiseta laen on riskantsem laenuandja jaoks, võib sellega seotud intressimäär olla kõrgem võrreldes tagatisega laenudega. Samuti võib tagatiseta laenu periood olla lühem, kuna laenu tagasimakse peab toimuma suhteliselt kiirelt.

Kokkuvõttes on tagatiseta laen hea võimalus neile, kes ei soovi isiklikku vara pantida ning vajavad kiiret ja paindlikku laenu. Laenuvõtjaks sobivad inimesed, kellel on regulaarne sissetulek ning korrektne maksekäitumine. Enne laenulepingu sõlmimist tasub alati hoolikalt läbi lugeda laenutingimused ning veenduda, et laen vastab konkreetsetele finantsvajadustele.

Mis on tagatiseta laen?

Kes saavad tagatiseta laenud?

Tagatiseta laenud on mõeldud Eesti Vabariigi kodanikele, kellel on regulaarne sissetulek ning puuduvad maksehäired. Enamik laenuandjaid nõuab ka täisealiseks olemist ning Eesti Vabariigi kodakondsust või alalist elamisluba.

Laenu nõuded Täisealine Eesti Vabariigi kodanik või alaline elamisluba Regulaarne sissetulek Puuduvad maksehäired
Sobivus Jah Jah Jah Jah

Tagatiseta laenud on suunatud eelkõige neile, kes vajavad kiiresti väiksemat laenusummat ning ei soovi või ei saa pakkuda isiklikku vara tagatisena. Oluline on, et laenu saaja suudaks tagada regulaarse sissetuleku, et tagasimakse oleks võimalik.

Tagatiseta laenud on mõeldud eelkõige nendele, kes vajavad kiiresti rahalisi vahendeid ning ei soovi või ei saa panna isiklikku vara tagatiseks. Oluline on, et laenusaajal oleks kindel sissetulek ja puuduvad maksehäired, et tagasimakse oleks tagatud.

Lisateave sissetuleku kohta

 • Regulaarne sissetulek võib pärineda palgatööst, ettevõtlusest, pensionist või muudest allikatest.
 • Laenuandjad võivad nõuda sissetuleku tõendamist viimase 3-6 kuu jooksul.
 • Ettevõtluse korral võib nõuda täiendavaid dokumente, näiteks ettevõtte majandusaasta aruannet.

Tagatiseta laenud on abiks neile, kes täidavad laenuandjate seatud nõudeid ja vajavad kiiret finantslahendust. Oluline on meeles pidada, et iga laenuandja võib omada oma tingimusi ja nõudeid, seega tasub enne laenutaotluse esitamist tutvuda konkreetse laenuandja tingimustega.

Tagatiseta laenu tingimused

Tagatiseta laenu saamiseks kehtivad teatud tingimused, mis võivad erineda laenuandjate vahel. Need tingimused aitavad laenuandjal hinnata taotleja maksevõimet ja tagada laenusumma tagasimaksmine. Mõned peamised tingimused tagatiseta laenu saamiseks on:

 1. Laenusumma: Laenusumma suurus sõltub taotleja sissetulekust ja laenuandja poolt kehtestatud piirmääradest. Mida suurem on taotleja sissetulek, seda suuremaks võib olla laenusumma.
 2. Sissetulek: Tagatiseta laenu saamiseks peab taotlejal olema regulaarne ja piisav sissetulek. See on oluline, et tagada laenusumma tagasimaksmine vastavalt kokkulepitud graafikule.
 3. Maksehäired: Enamik laenuandjaid eeldab, et taotlejal pole maksehäireid. Maksehäirete olemasolu võib mõjutada laenuandja otsust ja suurendada laenu saamise riski.

Tagatiseta laenu tingimused võivad erineda sõltuvalt laenuandjast ja laenusummast. Soovitan enne laenutaotluse esitamist tutvuda konkreetse laenuandja tingimustega ning veenduda, et vastate kõigile nõuetele.

Tasuvuspunkt: Laenuperioodi kalkulaator

Laenu saamise tingimuste mõistmiseks on oluline arvestada ka laenuperioodiga, sest see mõjutab laenu kogukulu. Järgnevas tabelis on toodud näide tagatiseta laenu kuumakse suurusest erineva laenuperioodi jooksul.

Laenuperiood Kuumakse suurus Kogukulu
12 kuud [Kuumakse summa] [Kogukulu summa]
24 kuud [Kuumakse summa] [Kogukulu summa]
36 kuud [Kuumakse summa] [Kogukulu summa]
48 kuud [Kuumakse summa] [Kogukulu summa]

Selle tabeli põhjal saab näha, kuidas laenuperioodi pikendamine võib vähendada kuumakse suurust, kuid samas suurendab ka kogukulu. Laenutaotluse esitamisel soovitan hoolikalt kaaluda, milline laenuperiood sobib teie rahaliste võimalustega kõige paremini.

Tagatiseta laenu plussid

Tagatiseta laenud pakuvad mitmeid eeliseid, mis muudavad need ahvatlevaks valikuks. Alljärgnevalt toon välja mõned kõige olulisemad eelised:

 1. Kiire laenu saamine: Tagatiseta laenud on sageli kiire lahendus, kuna neid saab taotleda internetis ning vastus laenutaotlusele jõuab tavaliselt mõne minuti jooksul. See tähendab, et saate vajaliku rahalise toetuse kiiresti, ilma pikaajaliste ooteaegadeta.
 2. Mugavus: Laenu taotlemine tagatiseta laenuandjatelt toimub tavaliselt veebipõhiselt, mis teeb selle protsessi mugavaks ja hõlpsasti ligipääsetavaks. Teil ei ole vaja külastada füüsilist asukohta või täita pabereid. Kõik vajalikud toimingud saate teha oma kodust või kontorist, lihtsalt arvuti või nutiseadme abil.
 3. Paindlikud laenusummad: Tagatiseta laenud pakuvad paindlikkust laenusummade osas. Saate valida just Teie vajadustele vastava summa, olgu selleks siis väiksem laenusumma või suurem summa. See võimaldab teil kohandada laenu vastavalt oma finantsolukorrale ja eesmärkidele.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et tagatiseta laenud on atraktiivne valik, mis pakub kiiret ligipääsu rahalisele toetusele, mugavust ning paindlikkust laenusummade osas. Kui vajate väiksemat laenusummat ning soovite protsessi lihtsustada ja ajasäästlikuks muuta, võib tagatiseta laen olla selleks ideaalne võimalus.

Tagatiseta laenu puudused

Tagatiseta laenudele on omased mõned puudused, mida tasub silmas pidada enne laenu taotlemist. Üks oluline aspekt on kõrgem intressimäär võrreldes tagatisega laenudega. Kuna tagatiseta laenudel puudub vara tagatis, suurendab see laenuandja riski ning seetõttu võib intressimäär olla veidi kõrgem. See võib tähendada suuremaid laenu tagasimakseid ja pikemaid laenuperioode.

Lisaks kõrgemale intressimäärale on tagatiseta laenude puhul tavaliselt lühem laenuperiood võrreldes tagatisega laenudega. Kuna laenuandjal on vaja katta suurem risk, võidakse laenuperioodi lühendada. See tähendab, et laenusumma tuleb tagasi maksta lühema aja jooksul, mis võib tekitada suurema finantskoormuse igakuiste tagasimaksete näol.

Tagatiseta laenude puuduseks võib olla kõrgem intressimäär võrreldes tagatisega laenudega ning lühem laenuperiood. Tuleb olla valmis suuremateks tagasimakseteks ja kiiremateks maksetähtaegadeks.

Kokkuvõttes, kuigi tagatiseta laenud pakuvad kiiret ja mugavat võimalust väiksemate laenusummade saamiseks, tuleb arvestada kõrgema intressimäära ja lühema laenuperioodiga. Enne laenu taotlemist on oluline hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ning veenduda, et suudad laenu tagasi maksta vastavalt kokkulepitud tingimustele.

Tagatiseta laenu puudused
Kõrgem intressimäär
Lühem laenuperiood

Tagatiseta laenu sihtgrupp ja väiksemad laenusummad

Tagatiseta laenud on populaarsed Eestis, kuna need pakuvad kiiret ja lihtsat viisi väiksemate laenusummade saamiseks. Need laenud sobivad mitmesugustele inimestele erinevate vajaduste korral.

Kellele tagatiseta laen sobib?

Tagatiseta laen sobib ideaalselt neile, kes vajavad väiksemat laenusummat ja soovivad seda kiiresti saada. See võib hõlmata inimesi, kes plaanivad reisi, remonti või muud lühiajalist kulutust ning vajavad selleks rahalist tuge.

Tagatiseta laenud on eriti sobilikud neile, kes ei soovi panna isiklikku vara tagatisena ning soovivad hoida oma finantsseisundit riskivabamana. Need laenud on suurepärane võimalus ka neile, kellel pole võimalust või soovi taotleda suuremaid laenusummasid, mida pakuvad tagatisega laenud.

Laenusummad ja tagasimakseperioodid

Tagatiseta laenud pakuvad paindlikke võimalusi laenusummade ja tagasimakseperioodide osas. Laenusummad võivad ulatuda mõnest sajast eurost kuni mitme tuhande euroni, sõltuvalt laenuandja tingimustest ja taotleja sissetulekust. Samuti on võimalik valida sobiv tagasimakseperiood vastavalt oma finantsvõimekusele.

Siin on näide tagatiseta laenu võimalikest summadest ja tagasimakseperioodidest:

Laenusumma Tagasimakseperiood
300 – 500 eurot 1 – 3 kuud
1000 – 3000 eurot 6 – 12 kuud
5000 – 10 000 eurot 12 – 24 kuud

Mõistlik on valida laenusumma ja tagasimakseperiood, mis vastavad sinu vajadustele ja võimalustele. Soovitame enne laenu taotlemist hoolikalt läbi mõelda, kui suurt summat sa endale lubada saad ning millises ajaperioodis suudad laenu tagasi maksta.

KKK tagatiseta laenu kohta

Tagatiseta laenu küsimused:

 • Kas laenu saab võtta, kui mul on laenuvõlgnevused?
 • Kas püsiv sissetulek on vajalik laenu saamiseks?
 • Mida teha, kui mul pole võimalik kuumakset tasuda?

Tagatiseta laenu taotlemisel tekivad sageli küsimused. Alljärgnevalt selgitan mõningaid levinumaid küsimusi tagatiseta laenu kohta.

Tagatiseta laenu saamine sõltub laenuandjast ning nende tingimustest. Mõned laenuandjad võivad lubada laenu isegi siis, kui sul on väikesed või lõpetatud laenuvõlgnevused. Teised aga võivad nõuda puhta krediidiajaloo olemasolu. Seega on oluline uurida laenuandja tingimusi enne laenutaotluse esitamist.

Tagatiseta laenu saamiseks on vaja tavaliselt regulaarset sissetulekut. Laenuandjad soovivad veenduda, et taotlejal on piisavalt sissetulekut, et tagasimaksed õigeaegselt teha. Sissetulek võib pärineda palgast, pensionist või muudest allikatest. Kui sul on ebaregulaarne või ebapiisav sissetulek, võib tagatiseta laenu saamine olla keerulisem.

Kui sul pole võimalik kuumakseid tasuda, on oluline võtta ühendust laenuandjaga nii kiiresti kui võimalik. Mõned laenuandjad pakuvad maksepuhkust või võivad leida paindlikumaid lahendusi. Oluline on olla aus ja avatud suhtlemises ning leida koos laenuandjaga lahendus, mis sobib mõlemale poolele.

Tagatiseta laenu küsimus Vastus
Kas laenu saab võtta, kui mul on laenuvõlgnevused? Laenuandjast sõltub, kas nad lubavad laenu võlgnevustega isikutele.
Kas püsiv sissetulek on vajalik laenu saamiseks? Jah, enamik laenuandjaid soovib regulaarset sissetulekut.
Mida teha, kui mul pole võimalik kuumakset tasuda? Võta ühendust laenuandjaga ning otsi koos lahendus, mis sobib mõlemale poolele.

Järeldus

Tagatiseta laenud on Eestis populaarsed laenuvõimalused, mis pakuvad lihtsat ja mugavat viisi rahaliste vajaduste katmiseks. Olenemata sellest, kas vajate väiksemat laenusummat või soovite teostada suurema projekti, on internetist tagatiseta laenu taotlemine kiire ja tõhus.

Tagatiseta laenud pakuvad paindlikkust, kuna saate valida erinevate laenusummade ja tagasimakseperioodide vahel. See võimaldab teil kohandada laenutingimusi vastavalt oma vajadustele ja finantsseisundile.

Olenemata sellest, kas olete noor täiskasvanu, kellel pole veel suurt vara, või vanem inimene, kes soovib elus mõnda suuremat projekti ellu viia, on tagatiseta laenud suurepärased võimalused. Need pakuvad kiiret rahalist abi internetist laenu taotlemise kaudu.

Seega, kui otsite laenamiseks lihtsaid ja mugavaid võimalusi, uurige kindlasti internetist tagatiseta laenuvõimalusi. See on kiire ja efektiivne viis oma rahaliste eesmärkide saavutamiseks.

KKK

Kas laenu saab võtta, kui mul on laenuvõlgnevused?

Laenuandjate tingimused võivad erineda, kuid enamasti on laenu saamine võimalik vaid siis, kui puuduvad maksehäired ja korrektne maksekäitumine.

Kas püsiv sissetulek on vajalik laenu saamiseks?

Jah, enamik laenuandjaid nõuab regulaarset sissetulekut, et veenduda laenu tagasimaksevõimes.

Mida teha, kui mul pole võimalik kuumakset tasuda?

Kui teil tekib raskusi laenu tagasimaksmisega, peaksite võtma ühendust laenuandjaga ja leppima kokku maksegraafiku muutmises või alternatiivsetes lahendustes.